Аваков: РФ вчергове використала інструменти Інтерполу для політичних переслідувань громадян України

Про це сьогодні, 9 листопада, коментуючи затримання польськими органами на прикордонному пункті Ягодин-Дорогуськ громадянина України Ігора Мазура, заявив міністр внутрішніх справ Арсен #Аваков.

За його словами, підставою для затримання стало опубліковане Російською Федерацією в інформаційній системі Інтерполу орієнтування про розшук Мазура з метою його арешту та подальшої екстрадиції до Росії. Об этом сообщает ax-info.in.ua со ссылкой на СМИ.


РФ порушило статті 2 і 3 Статуту Інтерполу, які забороняють необґрунтоване переслідування, а також втручання у справи військового, політичного, релігійного і расового характеру.


«РФ звинувачує нашого громадянин у тому, що він начебто у 1994-2000 роках брав участь у складі збройного формування у бойових зіткненнях із федеральними силами на території Чечні. Внаслідок цього загинули і були важко травмовані декілька російських військовослужбовців. У зв’язку з наведеним фактом, #МВС України негайно привернуло увагу Генерального секретаріату Інтерполу про чергову спробу Російської Федерації неправомірно використати канали та інструменти Інтерполу для політично вмотивованих переслідувань громадян України», — зазначив Арсен Аваков.


Він додав, що МВС привернуло увагу і компетентних органів Польської Республіки до факту грубого порушення росіянами Статуту та Правил Інтерполу, а також інших норм міжнародного законодавства.


«МВС висловлює сподівання на швидкий, об’єктивний та законний розгляд ними цієї справи, яка є повністю сфабрикованою на догоду Кремлю», — зауважив Арсен Аваков.


Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, у Польщі затримали одного з лідерів "УНА-УНСО" Ігоря Мазура (позивний "Тополя").

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/arsen_avakov_rf_vchergove_vykorystala_instrumenty_interpolu_dlya_politychnyh_peresliduvan_gromadyan_ukrainy_330397.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя