Через домашні яйця сім’я на Волині захворіла на сальмонельоз


Минулого тижня одному з сіл Камінь-Каширського району зареєстрували сімейний випадок захворювання сальмонельозом. Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр. Об этом сообщает kiev-v.in.ua со ссылкой на СМИ.

Захворіло двоє дорослих та дитина 10 років. Батько та дитина перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні, мама – лікується амбулаторно. Під час збору епіданамнезу встановили, що у всіх були схожі клінічні ознаки характерні для даного захворювання: підвищена температура, болі в животі, блювота та діарея.

Лікарі Камінь-Каширського міжрайонного відділу ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» провели епідеміологічне розслідування даного випадку. В результаті розслідування встановили, що джерелом інфекції стали яйця курячі з власного господарства, котрі під час приготування не пройшли достатню термічну обробку та попередньо не були оброблені. У вогнищі проведені відповідні профілактичні та протиепідемічні заходи. При лабораторному обстеженні сирих яєць виявили сальмонелу ідентичну тим, що виділені у хворих. Наразі їх стан задовільний. Сімейне вогнище захворювання локалізоване та ліквідоване.

Нагадаємо, захворювання на сальмонельоз, рівень якого на Волині зростає, стало серйозною загрозою епідблагополуччя населення. За даними факторного аналізу, проведеного фахівцями лабораторного центру, цьогоріч на цю недугу в області захворіло 260 осіб, 27% з них пов’язують захворювання з вживанням м’ясних продуктів, третина — з вживанням яєць.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/cherez-domashni-iajtsia-sim-ia-na-volyni-sim-ia-zakhvorila-na-salmoneloz/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя